Recep Akyol

Recep Akyol

Mail: akyolrecep393@gmail.com

TEBRİKLERİ.HALİL PELTEK

Büyükşehir Belediyemizin Urfa’ya kazandıracağı çalışmaların başında Meydan dönüşüm çalışmalarıdır. Urfa’daki eski yapıyı ortaya çıkarma çalışmaları kalıcı olmalıdır.

Büyükşehir bu anlamda elbirliği güç birliği ile Şanlıurfa’daki diğer kurumlar ile iyi ilişkileri için de olması birçok sorunu çözecektir.

Bu nedenle Şanlıurfa Ticaret ve sanayi binasının yıkılarak Kızılay meydanına kazandırılması töreni için başta Ticaret Sanayi Odası Başkanı İ.Halil PELTEK Bey’e teşekkür etmek gerekir. Kızılay Meydanı proje aşamasında Kızılay Başkanı Ahmet İNAN Bey’i de katkılarından dolayı kutlamak gerekir.

Eski tarihi yapılarını ön plana çıkartıp görsellik bakımından zengin bir kültürün tanıtılması başta şehir merkezindeki esnaf kesiminin ekonomisi ve kent kültürü tanıtımına katkı yapar.

Şanlıurfa kadim bir şehir olarak birçok kültürün izlerini taşımaktadır. Bu nedenle Kültür ve turizm çok önemli bir geçim kaynağıdır. Bu nedenle Urfa kent merkezinde bulunan tarihi yapıların ortaya çıkartılması çalışmasını yaparken profesyonel ekip çalışması gerekir.

Başta Harran Üniversitesi Arkeoloji bölüm başkanlığı öncülüğünde değerli arkeologlara görev verilmelidir. Şanlıurfa kent mimarisini iyi bilen değerli Hocamız Doç. Dr. Cihat KÜRKÇÜOĞLU hocamız öncülüğünde akademik uzman kişilere görev verilmelidir.

Daha yeni Büyükşehir statüsü verilen Şanlıurfa’da liyakatli kadroların birçok eksikliğini görüyoruz. Bunun en bariz örneği Büyükşehir meydan dönüşüm yerinde asılan pankart büyükşehir olarak yetersiz olduğumuzu açık ve net bir şekilde ortaya koydu.

Yapılmak istenen çalışma süper bir olay. Fakat bu süper çalışmayı ifade eden pankart çok yetersiz.Bu tür Pankartlar şehrin aynasıdır. Bu Pankart olayında bu pankartı yazan bu kadar mı tecrübesiz acemi olur. İşte buradan da anlaşıldığı gibi Başkan Zeynel Beyin etrafında çok yetersiz danışmanları var demektir.

Bu olayda başkan Zeynel Bey’in bir suçu yok. Başkan Bey bütün gayreti ile çalıştığını herkes biliyor artık. Zeynel Başkanın Kadim Kültür Şehri Şanlıurfa’ya değer katacak profesyonel kadrolara görev vermelidir.

Büyükşehir yönetimi Misyon ve Vizyon sahibi kadrolar ile daha büyük değer kazanır. Örnek olarak Şanlıurfa için düşünülen TRAMBÜS projesi tam anlamı ile bir facia.

TRAMBÜS Projesinin baş Mimarı Şanlıurfa Büyükşehir Ulaşım Daire Başkanı ile tekrar görüşmemi tavsiye eden Büyükşehir Özel kalem Müdürü Halil KARACA Bey ve Genel sekreter yardımcı Yahya ÜRÜN Beyin isteği ile;

Can HALLAÇ Beye telefon açıp bir çayınızı içmek için Randevu talep ettiğim de “Hayır sen buraya gelemezsin” ifadesini kullanınca;

Urfa ya TRAMBÜS Faciasını yaşatan ve Halfeti de10 adet DUBA nın idaresini yapamayan bir amirin 10 yıldan fazla görev yapması Şanlıurfa Büyükşehir de nasıl “Proje adamlar” olduğunu göstermektedir.

Ve hatta Urfa Belediyesi başta olmak üzere dünden bu güne ilçe Belediyelerimiz de dahil nasıl “Proje” Belediye başkanı oldukları Sayıştay raporları ifade etmektedir.

Geldiğimiz nokta da dünden bu güne devredilen ve yapılmayan Trambüs olayı, Halfeti deki Duba ve Tekne işletmelerin statü kazanmaması, Kaşmer dağı İmar projesi, Evren sanayinde BELSAN tarafından yapılan İmarsız ve tapusuz 232 Dükkan,

10 yıldır yapılamayan MEZBEHANE ve bir türlü bitirilmeyen KARAKOYUN deresi tüm bu sorunlar Büyükşehir Başkanı Zeynel Beye devredilen sorunlardır.Bu nedenle Başkan Zeynel Beye ve Büyükşehire teknik donanımlı bürokratlar gereklidir.

Bu kadrolar ile çok zor.

Amma imkansız değil. Bürokrasi de deneyimi olan Ankara Bakanlıklar arası tecrübesi olan hemşerileriz ile Zeynel Başkan ın önündeki tüm sorunlar çözüme kavuşur.

Her şeye rağmen bazı olumsuzluklar yanında yapılan güzel çalışmaları görmemek at gözlüklü olmak anlamına gelir. Zeynel Beye ulaşmak çok

zor. Bazı ben yaptım oldu bitti zhniyetli şahıslar Başkan Zeynel Beye zarar veriyor. Ve yanlış bilgi veriyorlar.

Üstünde yaşadığımız her karışı tarih kokan güzel şehrimizde tüm insanların çevre düzenlemesi ve yeşil alanların bol olduğu bir URFA ile övünülecek çalışmaları daima taktir ve tebrik edeceğiz.

 

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar