Kasım Gülpınar Tebrikleri Kabul etti! Torpili rafa kaldıracağız

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Kasım Gülpınar Tebrikleri Kabul etti! Torpili rafa kaldıracağız
31 Mart’ta yapılan yerel seçimlerde Büyükşehir BelediyeBaşkanı seçilen Kasım Gülpınar, kent merkezindeki seçim koordinasyon merkezindetebrikleri kabul etti.

Programa resmi olmayan sonuçlara göre Karaköprü'de belediye başkanı seçilen Nihat Çiftçi, Yeniden Refah Partisi Haliliye Belediye Başkan adayı Vedat Doğar, Yeniden Refah Partisi Eyyübiye Belediye Başkan adayı Mehmet Ekinci, partililer, STK temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Burada basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Gülpınar, adalet, şeffaflık ve katılımcılığı vurguladı. Özellikle liyakat ilkesine vurgu yapan Gülpınar, torpil kavramının artık geçerli olmayacağını veusülsüz işlerin tolere edilmeyeceğini belirtti.

GÜLPINAR: ADALETLİ OLARAK YÖNETMEK İÇİN BÜTÜN GAYRETİMİZİ GÖSTERECEĞİZ

Birinci düsturumuz adalet olacak diyen Gülpınar, şunlarısöyledi:

Nihayet bir sürecin sonuna geldik. Refah Partisi kadroları olarak Büyükşehir Belediye Başkanlığını halkımız bizlere tevdietti. Ben öncelikle oy veren vermeyen bütün Şanlıurfalı hemşehrilerime şükranlarımı sunuyorum. Bu arada itirazı devam eden ilçeler var. Karaköprü adayımız Nihat Çiftçi o da seçildi, onu da tebrik ediyorum. En başından beri söyledik bize oy veren, vermeyen hesabı yapmadan herkesin belediye başkanı olacağız. Herkese eşit mesafede davranacağız. Birinci düsturumuz bir kere bu olacak. Adaletli olarak yönetmek için bütün gayretimizi göstereceğiz. Birinci düstur adalet olacak. Herhangi bir iş ve işlemde bunu isterseniz bir hizmet olarak değerlendirin isterseniz bir işe alım istihdam olarak değerlendirin burada tamamen adaleti sağlayacağız.

TORPİLİ RAFA KALDIRACAĞIZ

Torpilin ortadan kaldırılacağına ve adil bir yönetim anlayışının benimseneceğine dikkati çeken Gülpınar konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Bizim Urfa’ya yapacağımız belki en büyük iyilik 5 sene boyunca torpili rafa kaldıracağız. Bizim yanımızda, bizim nezdimiz de ve bizim sözlüğümüzde torpil diye bir kavram olmayacak. Onun için bizi sevenlerden,yakınlarımızdan, dostlarımızdan, kardeşimizden ahbabımızdan özelikle ricaediyorum beni 5 sene bunlarla meşgul etmeyin. Ben hizmet için buraya geldim,kadrolarımızla beraber, değerli arkadaşlarımızla, değerli belediye başkanlarımızla, teşkilatımızla biz buraya hizmet için geldik. Öncelikle 5 sene Urfa'yı imar etmemiz lazım. Lütfen bu işlerle beni meşgul etmeyin. Adaletli birşekilde, adaletli bir şekilde muamele yapacağımıza herkes müsterih olsun. Bu konuda herkesin vicdanı rahat olsun."

USULSÜZ VE YANLIŞ İŞ YAPANIN GÖZÜNÜN YAŞINA BAKMAYACAĞIZ

Bilgisine ve birikimine güvenilen kişilerin kadrolara alınacağını ve herhangi bir usulsüzlük durumunda yolsuzluk ihbar hattının kurulacağını açıklayan Gülpınar sözlerini şöyle tamamlandı:

“Birinci düstur adalet. İkinci olarak ortak akılla yöneteceğiz. Bilen herkese danışacağız. İşin uzmanlarına danışacağız, kendi başımıza yaptık da oldu kararı almayacağız. Meşveret bu kavramı da gündeme getireceğiz. Ve liyakat… Kadrolarımızı liyakat üzere kuracağız. Elimizden gelen bütün gayreti göstereceğiz. Özelikle bürokrat kadrolarımızı oluştururken,torpil kavramını rafa kaldıracağız. Bilgisine birikimine ve donanımına güvendiğimiz bize yakın olabilir, uzak olabilir problem değil bilgisiyle ilgili bir şikayet varsa, iş ve işlemleri ile ilgili sıkıntı varsa zaten bununla ilgili yolsuzluk ihbar hattı kuracağımız, usulsüzlük ihbar hattı kuracağımızı söylemiştik. Buraya bütün duyumlarınızı ve ihbarlarınızı yapabilirsiniz. Eminolun ki en yakınım dahi olsa canımdan yakın dahi olsa usulsüz ve yanlış işyapanın gözünün yaşına bakmayacağız. 

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
İstanbul’da Yangın Faciasında Bilanço Büyüyor; Ölü Sayısı 29’a YükseldiÖnceki Haber

İstanbul’da Yangın Faciasında Bilanço Bü...

Askerlik Yaşı Düşürüldü, 500 Bin Asker İçin Çağrı YapıldıSonraki Haber

Askerlik Yaşı Düşürüldü, 500 Bin Asker İ...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar